Chemický peeling Kyselina MANDLOVÁ  cena ošetření - 1500

Tajemství s - mandlovou kyselinou

 

Tajemství čištění pleti s L-mandlovou kyselinou

Kyselina mandlová je jediná alfa-hydroxylová kyselina (AHA) vykazující vynikající exfoliační účinky, srovnatelné s beta-hydroxylovými kyselinami (BHA) , díky své velmi jemné metodě.

Člen rodiny AHA kyselin - kyselina mandlová, je pojmenována podle známých oříšků právě proto, že se získává hydrolýzou amigdalinu (vitamín B17) - extraktu z hořkých mandlí. Jako jiné AHA-čka, je mandlová kyselina vhodná pro léčbu širokého spektra kožních problémů jako je předčasné stárnutí vliven slunečního záření (rosacea ) růžovka nepravidelná pigmentace, zánětlivé necystické akné a vyrážky. Avšak narozdíl od svých agresivních ekvivalentů, mandlová kyselina nezpůsobuje podráždění a zarudnutí

Efektivita díky větším molekulám

Ve srovnání s jinými AHA kyselinami jako například s kyselinou glykolovou, má kyselina mandlová mnohem větší molekuly, což zpomaluje epidermální penetraci (molekuly tak pronikají do pokožky pomaleji), čímž je exfoliace (odstranění odumřelých částí kůže) preciznější a bez podráždění. Právě z tohoto důvodu je- madlová kyselina ideální složkou efektivní čistící kosmetiky.

Póry čistí zevnitř

Díky její schopnosti rozpouštět lipidy dokáže kyselina mandlová čistit póry zevnitř, takže odstraňuje maz a odumřelé kožní buňky, které způsobují akné. Tento peelingový efekt působí proti ucpávání pórů, ničí komedony (malé černé tečky) a brání vzniku zánětů. Navíc vykazuje tato kyselina skvělé antiseptické účinky, což ji činí extra vhodnou pro hypercitlivou aknózní pleti žádné podráždění, erytém (zarudnutí) ani pálení. Tím je skutečně jedinečná.

Překvapení v laboratoři

Původně byla kyselin mandlová zkoumána klinickými testy pro její antibakteriální vlastnosti. Velmi překvapivým zjištěním je její pozitivní účinek během laserového ošetření pleti. Po aplikaci produktu s obsahem této kyseliny bezprostředně po zákroku se výrazně snížil výskyt infekcí.

Brzy se však zjistily ještě překvapivější účinky. Je dokázáno, že dlouhodobým a vytrvalý používáním této kyseliny se z pleti radikálně vytrácejí jemné rýhy a vrásky, podobně jako je to u kyseliny glykolové, avšak ne tak drsným způsobem. Ideální je proto pro osoby, které ještě stále trápí akné, ale už se u nich projevují první známky stárnutí kůže.

Bez tmavých fleků

V 30 - 70% koncentraci se stejně jako kyselina glykolová, využívá ta mandlová při chemickém peeligu a zatímco po peelingu kyselinou glykolovou dochází ke značnému podráždění, zarudnutí a spálení kůže, po použití kyseliny mandlové jsou takové nežádoucí účinky v mnohem menší míře a bez s tím spojené zánětlivé hyperpigmentace. Díky tomu je kyselina mandlová nejvhodnější AHA kyselina pro tmavší typy pleti. Potlačuje produkci melaninu, tmavého kožního pigmentu, čímž bojuje proti abnormální pigmentaci projevující se jako melasma, jaterní či stařecké skvrny a pihy.

Kyselina mandlová dokáže najednou řešit akné, vrásky, pigmentaci i podráždění pokožky.

Vytvořeno službou Webnode