Chemický peeling Kyselina MANDLOVÁ  cena ošetření - 1500

 

Tajemství s - mandlovou kyselinou

 

Tajemství čištění pleti s L-mandlovou kyselinou

Kyselina mandlová je jediná alfa-hydroxylová kyselina (AHA) vykazující vynikající exfoliační účinky, srovnatelné s beta-hydroxylovými kyselinami (BHA) , díky své velmi jemné metodě.

Člen rodiny AHA kyselin - kyselina mandlová, je pojmenována podle známých oříšků právě proto, že se získává hydrolýzou amigdalinu (vitamín B17) - extraktu z hořkých mandlí. Jako jiné AHA-čka, je mandlová kyselina vhodná pro léčbu širokého spektra kožních problémů jako je předčasné stárnutí vliven slunečního záření (rosacea ) růžovka nepravidelná pigmentace, zánětlivé necystické akné a vyrážky. Avšak narozdíl od svých agresivních ekvivalentů, mandlová kyselina nezpůsobuje podráždění a zarudnutí

Efektivita díky větším molekulám

Ve srovnání s jinými AHA kyselinami jako například s kyselinou glykolovou, má kyselina mandlová mnohem větší molekuly, což zpomaluje epidermální penetraci (molekuly tak pronikají do pokožky pomaleji), čímž je exfoliace (odstranění odumřelých částí kůže) preciznější a bez podráždění. Právě z tohoto důvodu je- madlová kyselina ideální složkou efektivní čistící kosmetiky.

Póry čistí zevnitř

Díky její schopnosti rozpouštět lipidy dokáže kyselina mandlová čistit póry zevnitř, takže odstraňuje maz a odumřelé kožní buňky, které způsobují akné. Tento peelingový efekt působí proti ucpávání pórů, ničí komedony (malé černé tečky) a brání vzniku zánětů. Navíc vykazuje tato kyselina skvělé antiseptické účinky, což ji činí extra vhodnou pro hypercitlivou aknózní pleti žádné podráždění, erytém (zarudnutí) ani pálení. Tím je skutečně jedinečná.

Překvapení v laboratoři

 
 

Původně byla kyselin mandlová zkoumána klinickými testy pro její antibakteriální vlastnosti. Velmi překvapivým zjištěním je její pozitivní účinek během laserového ošetření pleti. Po aplikaci produktu s obsahem této kyseliny bezprostředně po zákroku se výrazně snížil výskyt infekcí.

Brzy se však zjistily ještě překvapivější účinky. Je dokázáno, že dlouhodobým a vytrvalý používáním této kyseliny se z pleti radikálně vytrácejí jemné rýhy a vrásky, podobně jako je to u kyseliny glykolové, avšak ne tak drsným způsobem. Ideální je proto pro osoby, které ještě stále trápí akné, ale už se u nich projevují první známky stárnutí kůže.

Bez tmavých fleků

V 30 - 70% koncentraci se stejně jako kyselina glykolová, využívá ta mandlová při chemickém peeligu a zatímco po peelingu kyselinou glykolovou dochází ke značnému podráždění, zarudnutí a spálení kůže, po použití kyseliny mandlové jsou takové nežádoucí účinky v mnohem menší míře a bez s tím spojené zánětlivé hyperpigmentace. Díky tomu je kyselina mandlová nejvhodnější AHA kyselina pro tmavší typy pleti. Potlačuje produkci melaninu, tmavého kožního pigmentu, čímž bojuje proti abnormální pigmentaci projevující se jako melasma, jaterní či stařecké skvrny a pihy.

Kyselina mandlová dokáže najednou řešit akné, vrásky, pigmentaci i podráždění pokožky.

 

Po chemickém peelingu doporučuji tento Reparační krém   Skin Repair 850 Kč

Péče o pokožku po estetických zákrocích

INNO-DERMA Skin Repair (reparační krém) je kosmetologický přípravek určený k léčbě, zklidnění a obnově pokožky po dermatologicko-chirurgických nebo estetických zákrocích zahrnujících sekundární účinky jako zbytkové pozánětlivé pigmentace, otoky, modřiny, zarudnutí, zánět atd. Phytotonin působí zpevněním stěny kapilárních cév a snížením kapilární permeability. Tato aktivní složka normalizuje mikrocirkulaci, předchází a odstraňuje zarudnutí a hematomy, pomáhá také odstranit tekutiny a toxiny při současném zvýšení přísunu živin a kyslíku do buněk.

 

GP4G zvyšuje množství keratinu v pokožce a množství kolagenu a fibronektinu v dermis; zvyšuje také ochranu a zklidnění pokožky při agresivní léčbě a má i protizánětlivý účinek.

Kyselina phytinová má vysokou chelatační kapacitu pro vazbu železa, mědi a vápníku, čímž dokážeme odstranit: modřiny, zbytkovou hyperpigmentaci, otoky atd.

EDTA také vyniká jako chelatační činidlo vázající dvojmocné ionty (Ca2+, Fe2+, Cu2+ …) prostřednictvím její cyklické chemické struktury.

Výskyt podkožních depozit vápníku, železa a mědi po estetických zákrocích (chemická liposkulptura, skleroterapie atd.) je častým znakem zahrnujícím symptomy jako: modřiny, otoky, kalně žlutá pigmentace, zánět a zarudnutí kůže. Pro tato depozita je tedy nezbytná specifická léčba, jíž dosáhneme pomocí hlavní složky EDTA, která chelatací těchto dvojmocných iontů pomáhá snižovat a odstraňovat všechny tyto vedlejší efekty a může dokonce snížit uspokojivý výsledek provedené techniky. Výtažek Morus Alba působí jako chelátové činidlo mědi, které zabraňuje výskytu zbytkových hyperpigmentací, jež se objevují poté, co byla kůže vystavena vnějším kosmetickým zásahům. Má také protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.

Výtažek Ruscus Aculeatus obsahuje vysoké koncentrace saponinů (ruscogenin) s venotonickým, protizánětlivým a uklidňujícím účinkem (snižuje zčervenání kůže) a flavonoidů s antiedematózním účinkem a ochranným působením na kapiláry. Gingko Biloba účinkuje tím, že ochraňuje krevní kapiláry, kde redukuje jejich permeabilitu, takže snižuje tendenci tvořit otoky. Zvyšuje schopnost zadržování vody v horních vrstvách kůže a zklidňuje podráždění. Má velmi vysoký protizánětlivý účinek.